Универзитет у Новом Саду Технички Факултет "Михајло Пупин" Зрењанин

Računarske mreže


02
ЈУН
2020

Uputstvo za polaganje ispita - šk. godina 2019/2020

Obaveštenje

Kolokvijum će biti održan u petak 05.06.2020. Detaljnije informacije o početku i sadržaju kolokvijuma (Kolokvijum  i Praktična nastava 1) če biti postavljene uskoro na ovoj stranici.

Učešće na kolokvijumu je potrebno prijaviti mailom predmetnom profesoru na adresu: dalibor.dobrilovic@tfzr.rs

Zbog smanjenja obima gradiva pitanja koja neće biti na kolokvijumu su:

1.5. Način prenosa podataka (sinhtoni i asinhroni)
2.1. Performanse računarskih mreža (propusni opseg, propusnost i kašnjenje)
2.2. Greške pri prenosu podataka (osnovni pojmovi priroda grešaka, BER, provera parnosti)
3.2. Enkapsulacija
5.1. Cyclic Redundancy Check

Trenutno prijavljeni na kolokvijum:

1. Dalibor Šeljmeši IT15/18
2 .Nikola Tošić IT 35/18
3. Damjan Markovic 45/17 IT
4. Filip Radosav IT13/1
5. Danilo Čolović IT 3/18
6. Leontina Bicok IT 80/18
7. Nemanja Nikolić IT 37/18
8. Petrović Božica IT 52/18
9. Miroslav Rešković IT 18/18
10. Vuk Amižić IT 14/18
11. Todor Savić IT 5/18
12. Kristina Kovačević IT 11/18
13. Jovana Borovina IT 21/18
14. Kristijan Todorović IT 17/18
15. Dragana Banović PT 10/17
16. Zorana Kanački IT 51/18
17. Jelena Babić PT 4/17
18. Bojan Vagić IT46/2018
19. Nikola Lacković IT 77/19
20. Ivana Ćopkov IT 44/18
21. Andrea Caran IT 16/18
22. Tamara Milojevic MT 4/2018
23. Stefan Knezic IT 61/18
24. Nikola Joksimović IT 30/18
25. Goran Dobrilović IT 2/18
26. Aleksandra Stavrić IT 41/18
27. Jovana Momčilov MT 2/18
28. Savkov Ivan IT 48/18
29. Nikola Ćosić PT 6/17
30. Bogić Svetlana MPT 13/19
31. Srđan Levnaić IT 24/18
32. Srđan Lazić MT 7/18
33. Divna Kalocan IT 56/18
34. Igor Radivojac MT 1/18
35. Nikola Radišić IT 10/2018
36. Ivana Kojić MT 8/18
37. Marko Popov IT55/18
38. Ristić Miloš IT 20/18
39. Milan Grgin IT 26/18
40. Dejan Gojic IT 77/18
41. Aleksandar Boksan PT 2/17
42. Kovacev Dario IT 18/16
43. Aleksa Matic IT 27/18

Studenti za konsultacije mogu da se obrate predmetnom profesoru dalibor.dobrilovi@tfzr.rs, a na konsultacije za vežbe na mail predmetnom asistentu Goranu Gecinu gorangecin@gmail.com.

Studentske obaveze i bodovanje za ocenu

(U školskoj 2019/2020 godini)

Kolokvijum (max. 30 bodova)

Materijal: Racunarske.Mreze_2016_2017_Kolokvijum_01.zip
Link: http://tfzr.rs/Predmet/racunarske-mreze/materijali-za-predavanja

Usmeni deo ispita (max. 30 bodova)

Materijal:Racunarske.Mreze_2016_2017_Kolokvijum_02.zip
Link: http://tfzr.rs/Predmet/racunarske-mreze/materijali-za-predavanja

Praktična nastava 1 (max. 10 bodova)

Materijal:Laboratorisjka vežba 1, 2 i 3 (IP adresiranje i statičko rutiranje I, II i III deo)
Link: http://tfzr.rs/Predmet/racunarske-mreze/materijali-za-laboratorijske-mreze

Praktična nastava 2 (max. 20 bodova) 

Materijal:Laboratorisjka vežba 4 i 5 (IPv6 i OSPF)
Link: http://tfzr.rs/Predmet/racunarske-mreze/materijali-za-laboratorijske-mreze

Aktivnost (max. 10 bodova)